USG po podaniu botoksu Warszawa

Badanie USG ostrzykniętych obszarów może być zastosowane po podaniu botoksu – toksyny botulinowej, która służy do osłabiania funkcji mięśniowej. Badanie ultrasonograficzne pozwala wtedy na sprawdzenie poprawności podania tej substancji i monitorowanie jej efektów.

Ultrasonografia po podaniu botoksu nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań ze strony pacjenta. Jest badaniem szybkim, bezbolesnym, które nie powoduje naruszenia ciągłości skóry, dyskomfortu oraz innych nieprzyjemnych objawów.

USG po podaniu botoksu Warszawa – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Zabiegi z użyciem botoksu

Botoks to lek powszechnie stosowany w celach kosmetycznych i terapeutycznych, takich jak zmniejszanie widoczności zmarszczek na twarzy lub leczenie niektórych schorzeń, takich jak skurcze mięśni.

Efekty botoksu nie są od razu widoczne, a toksyna musi zająć trochę czasu, powodując tymczasowe rozluźnienie docelowych mięśni. Początek działania następuje zwykle w ciągu kilku dni do kilku tygodni po wstrzyknięciu. Czas trwania efektu jest różny, ale zazwyczaj utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Badanie USG jest stosowane w niektórych sytuacjach medycznych, w których konieczne jest skontrolowanie budowy tkanek po podaniu tego leku.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Wskazania do wykonania badania USG po botoksie

Osoby, u których wstrzyknięto botoks, powinny skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia, który przeprowadził zabieg, w celu uzyskania wszelkich instrukcji po zabiegu oraz omówienia wszelkich wątpliwości lub pytań dotyczących zabiegu i jego skutków. W przypadku nieoczekiwanych lub ciężkich reakcji należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Istnieje szereg przypadków, w których po podaniu botoksu można rozważyć wykonanie badania USG lub innych metod obrazowania:

 • Powikłania lub reakcje niepożądane – w rzadkich przypadkach powikłań lub działań niepożądanych, takich jak nietypowy obrzęk, silny ból lub nieoczekiwane skutki uboczne, w celu oceny dotkniętego obszaru można zastosować badanie ultrasonograficzne lub inne badania obrazowe.
 • Nietypowe objawy – jeśli po podaniu botoksu wystąpią nietypowe objawy lub nieoczekiwane skutki, lekarz może zdecydować się na badanie obrazowe, aby postawić diagnozę.
 • Potwierdzenie miejsca wstrzyknięcia – można zastosować badanie ultrasonograficzne w celu potwierdzenia dokładnego umiejscowienia zastrzyków z botoksu, szczególnie w przypadku celowania w określone struktury lub mięśnie. Może to mieć znaczenie w zastosowaniach terapeutycznych, takich jak leczenie skurczów mięśni.
 • Obrazowanie w celu porównania – w niektórych przypadkach można wykonać obrazowanie wyjściowe przed leczeniem botoksem w celu porównania podczas kolejnych wizyt kontrolnych. Jest to bardziej powszechne w zastosowaniach terapeutycznych, gdzie kluczowe znaczenie ma monitorowanie zmian w aktywności mięśni.

USG Warszawa - zaufaj specjalistom!

Jak przebiega badanie USG po podaniu botoksu?

Wykonanie badania ultrasonograficznego po podaniu botoksu obejmuje następujące etapy:

 1. Ocena pacjenta. Pracownik oceni objawy, obawy i historię medyczną pacjenta. Zapyta o wszelkie powikłania lub reakcje niepożądane, które wystąpiły po podaniu botoksu.
 2. Przygotowanie. Następnie ma miejsce przygotowanie pacjenta do badania ultrasonograficznego poprzez odsłonięcie określonego obszaru wymagającego obrazowania. Wymagane może być zdjęcie odzieży lub akcesoriów. Pacjent zostanie ustawiony tak, aby odsłonić docelowy obszar do obrazowania. Na przykład, jeśli badane są mięśnie w pobliżu linii szczęki pod kątem kosmetycznych zastrzyków z botoksu, pacjent układa się na plecach na stole do badań i odchyla głowę.
 3. Aplikacja żelu. Na wybraną powierzchnię skóry nakłada się przezroczysty żel na bazie wody. Żel ułatwia transmisję fal ultradźwiękowych i pozwala na dokładny kontakt skóry z głowicą ultradźwiękową.
 4. Wykonanie badania. Specjalista wykonujący badanie rejestruje obrazy w czasie rzeczywistym na monitorze, oceniając anatomię i struktury będące przedmiotem zainteresowania. Oceniając mięśnie, może on między innymi szukać zmian w ich ruchomości, grubości, architekturze lub jakichkolwiek nieprawidłowości.
 5. Dokumentacja. Odpowiednie obrazy lub ustalenia są zapisywane w dokumentacji medycznej pacjenta. Informacje te mogą pomóc w ogólnej ocenie efektów botoksu lub pomóc w dalszym postępowaniu.
Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image
  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie