Badanie Doppler - USG tętnic szyjnych - Warszawa

Badanie tętnic szyjnych za pomocą metody USG Doppler pozwala sprawdzić stan naczyń krwionośnych zaopatrujących mózg w tlen oraz substancje odżywcze. Zdrowie tętnic szyjnych jest niezwykle przez wzgląd na to, że niewłaściwie pracujące arterie szyjne mogą doprowadzić do niedokrwienia mózgu, które skutkować może trwałą niepełnosprawnością a nawet śmiercią.

W naszym gabinecie przeprowadzamy kompleksową diagnostykę oraz badanie tętnic szyjnych przy wykorzystaniu nowoczesnego i bardzo dokładnego sprzętu medycznego – szczególnie wskazane są one w przypadku osób cierpiących na miażdżycę, nadciśnienie, cukrzycę lub chorobę wieńcową.

usg tętnic szyjnych

Na czym polega badanie tętnic szyjnych?

Do weryfikacji stanu zdrowia tętnic wykorzystywana jest ultrasonografia dopplerowska znana również pod nazwą USG Doppler oraz USG tętnic dogłowowych (nazwa ta wynika stąd, że tętnice szyjne łączą serce z mózgiem doprowadzając niezbędne do przetrwania składniki właśnie do głowy).  USG tętnic szyjnych odbywa się przy wykorzystaniu ultrasonografu i polega na pozyskaniu ich obrazu – w wyniku badania zweryfikować możemy:

 • grubość oraz średnicę naczyń krwionośnych i błon wewnętrznych,
 • przepływ krwi – jego szybkość oraz kierunek,
 • gradient ciśnień krwi, czyli kierunek największego przyrostu ciśnienia krwi oraz skalę przyrostu ciśnienia przypadającego na jednostkę długości.

Badanie tętnic szyjnych pozwala sprawdzić, czy w obrębie arterii szyjnych nie występują zmiany miażdżycowe a także podjąć pierwsze kroki w kierunku ich leczenia, jeśli zostaną wykryte. Ważnym aspektem jest również to, że wyniki badania pozwalają na określenie ryzyka powstania zatorów, które są szczególnie niebezpieczne dla życia pacjenta. Badanie tętnic szyjnych w naszym gabinecie odbywa się pod okiem specjalistów, z których pomocy możesz skorzystać w celu omówienia wyników a także ustalenia odpowiedniego toku leczenia. W przypadku wykrycia zmian chorobowych nasz zespół ma kwalifikacje do wypisywania recept, wdrażania leczenia farmakologicznego a także może wystawić skierowanie na zabieg lub operację.

Jakie są wskazania do badania metodą USG – Doppler tętnic szyjnych?

Głównym czynnikiem kwalifikującym pacjentów do badania metodą USG Doppler tętnic szyjnych są zmiany miażdżycowe. Mogą one zostać wykryte podczas badania jednak wiele osób posiadających już diagnozę wykonuje badanie tętnic szyjnych także w celach kontrolnych, weryfikując w ten sposób efekty wdrożonego leczenia.  Wśród wskazań do badania metodą USG Doppler znajdują się także inne jednostki chorobowe:

 • wśród tych, które toczą układ krwionośny:
 • nadciśnienie, 
 • choroba wieńcowa 
 • oraz pozostałe:
  • cukrzyca,
  • insulinoodporność,
  • zbyt wysokie wskaźniki cholesterolu (diagnozowane za pomocą lipidogramu).

Jak przebiega USG tętnic szyjnych?

 

USG tętnic szyjnych realizowane jest w naszym gabinecie w Warszawie przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii pozwalających na uzyskanie dokładnych i przejrzystych wyników. Podobnie jak w przypadku USG innych części ciała, również podczas badania metodą Doppler tętnic szyjnych, na skórę nakładany jest specjalny żel a następnie nasz specjalista, za pomocą ultrasonografu, uzyskuje wyraźny obraz arterii szyjnych pozwalający na kontynuowanie diagnostyki lub ustalenia programu leczenia.  Dzięki temu, że badanie tętnic szyjnych za pomocą USG jest bezinwazyjne do wizyty w naszym gabinecie nie trzeba się przygotowywać – zadzwoń i umów termin swojej wizyty już dziś! 


Diagnostyka chorób tętnic szyjnych – Warszawa

W naszym gabinecie badanie USG tętnic szyjnych przeprowadzane jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Wyróżnia nas nie tylko wykorzystywanie niezawodnego sprzętu medycznego, ale również rzetelność i kompetencje naszego zespołu – nie tylko przeprowadzimy badanie, ale również skonsultujemy wyniki i zaproponujemy dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb tok leczenia. Naszym dużym atutem jest dostosowane do Twojej dyspozycyjności – wizyta odbyć się może w godzinach otwarcia naszej placówki (między 8.00 a 21.00, czyli nawet po godzinach Twojej pracy), a czas oczekiwania jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku placówek współpracujących z NFZ. Na konsultacje i badania możesz się do nas umówić z dnia na dzień – oferujemy usługi medyczne z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych a ponadto również w atrakcyjnych cenach. Skontaktować się z nami możesz telefonicznie w godzinach naszej pracy lub w dowolnym momencie poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie albo system zapisów online. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z Twoim stanem zdrowia rekomendujemy jednak kontakt telefoniczny – nasi konsultanci, na podstawie informacji o występujących objawach, umówią Cię na odpowiednie badania. Serdecznie zapraszamy do kontaktu –  skorzystaj z pomocy naszych specjalistów i zadbaj razem z nami o swoje zdrowie!


Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Opinie naszych pacjentów

Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

Ikona cytatu

Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

Gabryśka

Ikona cytatu

Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

Eliza

Ikona cytatu

Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

Wiktor

Ikona cytatu

Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

Jarek trener

Ikona cytatu

Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

Wojtek

Ikona cytatu

Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

Ania

Ikona cytatu

Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

Bogna

Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
USG Warszawa logotyp

Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie