Usg Doppler Warszawa

Usg doppler Warszawa ulica Rydygiera 19 lok. U 17. Masz sine, opuchnięte nogi? Odczuwasz swędzenie, mrowienie, kłucie lub tępy ból ? Dokuczają Ci żylaki. Czy wiesz, że może to być znak, że krążenie krwi w kończynach nie przebiega prawidłowo? To poważny problem, który nie leczony może mieć poważne skutki dla zdrowia, a nawet życia. Koniecznie umów się na badanie USG doppler żył i tętnic.

Chirurg naczyniowy dokładnie sprawdzi układ naczyniowy pod kątem przepływu krwi, szerokości ścian żył i tętnic, czy też pracy zastawek żylnych. USG żył i tętnic jest zasadniczym badaniem w przypadku problemów naczyniowych, ponieważ daje możliwość zdiagnozowania poważnych schorzeń jak zakrzepica żylna, zakrzepica tętnicza, czy też przewlekła niewydolność żylna. Nie obawiaj się samego badania. USG Doppler żył i tętnic jest bezbolesną i nieinwazyjną metodą diagnostyczną, którą można powtarzać wielokrotnie, gdy istnieje taka konieczność, a co więcej nie trzeba się do tego badania specjalnie przygotowywać.

usg-doppler

USG Doppler żył i tętnic – na czym polega?

Diagnozowanie nieprawidłowości w pracy żył i tętnic badaniem USG Doppler polega na sprawdzeniu ich w czasie rzeczywistym za pomocą ultrasonografu wysyłającego ultradźwięki, które przenikają przez tkanki – obraz badania widoczny jest na ekranie monitora. Najpierw chirurg naczyniowy nakłada cienką warstwę specjalnego żelu na kończynę, którą będzie badał. Następnie powoli przesuwając głowicę sprawdza centymetr po centymetrze żyły i tętnice. Podczas USG dopplerowskiego żył i tętnic da się stwierdzić, w którym odcinku naczynia „leży problem”.

Nieprawidłowa praca zastawki żylnej, skrzep, refluks żylny – to wszystko będzie dobrze widoczne dla chirurga naczyniowego w trakcie badania. USG żył i tętnic pokaże czy przepływ krwi jest prawidłowy, będzie również widać szerokość ścian żylnych i tętniczych. Badanie absolutnie nie boli, trwa około pół godziny, a wszystko co musi robić pacjent to wykonywać polecenia lekarza, np. wstrzymać oddech lub oddychać głęboko.

Badanie USG doppler tętnic wskazania:

 • miażdżyca w obrębie kończyn
 • uraz tętnicy
 • dolegliwości bólowe kończyn
 • marznięcie kończyn
 • drętwienie kończyn
 • rany, które źle się goją
 • kontrola po rekonstrukcji naczyń lub wszczepieniu graftu

Badanie USG doppler żył wskazania:

 • bóle kończyn
 • obrzęk kończyn
 • drętwienie
 • zaburzenia czucia w kończynach
 • żylaki
 • podejrzenie zakrzepicy żylnej
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Główne choroby naczyniowe i ich diagnostyka

Choroby naczyniowe, a więc głównie problemy z żyłami i tętnicami to obszar, który podlega diagnozie i leczeniu chirurga naczyniowego. Jak już zostało wspomniane jednym z zasadniczych badań w diagnozowaniu chorób naczyniowych jest USG Doppler żył i tętnic.

Dzięki temu badaniu można wykryć przewlekłą niewydolność żylną, która charakteryzuje się m.in. poszerzeniem naczyń żylnych oraz wzrostem ciśnienia żylnego. Objawami tej niebezpiecznej choroby są obrzęki wokół kostek, ból goleni, bolesne skurcze mięśni oraz żylaki. Ponadto, na twardniejącej skórze pojawiają się przebarwienia i stany zapalne. Przyczyną przewlekłej niewydolności żylnej jest refluks żylny, a więc sytuacja, w której krew w żyłach głębokich cofa się, zamiast płynąć w kierunku serca.

Ma to związek często z niedrożnością żył, która może być wynikiem zakrzepicy żylnej, jak również nieprawidłową pracą zastawek żylnych. Badanie USG żył jest w tym wypadku nieodzowne, aby ocenić, na którym odcinku naczynia jest problem. Kolejnymi schorzeniami, które wykrywa USG Doppler żył i tętnic są zakrzepica żylna oraz zakrzepica tętnicza. Są to choroby, które mogą być fatalne w skutkach dla zdrowia i życia pacjenta.

 

Choroby wykrywane przez Usg doppler

Zakrzepica charakteryzuje się skrzepami, które robią się w żyłach lub tętnicach uniemożliwiając prawidłowy przepływ krwi. Często właśnie z tego powodu nogi są opuchnięte, zaczerwienione, czasem sine. Pojawia się ból, mrowienie i drętwienie.

Niekiedy powstały skrzep, z czasem może sam się rozpuścić przy pomocy mechanizmów samoregulacyjnych organizmu, dzieje się to jednak rzadko, stąd konieczna interwencja chirurga naczyniowego, który najpierw wykona USG żyły lub tętnicy, a następnie zaleci odpowiednie leczenie.

Powikłaniem skrzepu żylnego może być niedokrwienie kończyny i konieczność jej amputacji, z kolei skrzep tętniczy wiąże się z ryzykiem udaru niedokrwiennego, czy też ostrym zespołem wieńcowym. W przypadku zaobserwowania u siebie lub swoich bliskich wyżej wymienionych objawów należy jak najszybciej umówić się do chirurga naczyniowego, który wykona badanie USG dopplerowskie żył i tętnic. Jakie są przyczyny zakrzepicy?

Przede wszystkim wśród czynników zwiększających ryzyko zachorowania wymienia się otyłość, brak ruchu, dłuższe unieruchomienie, np. noga w gipsie lub choroby obłożne. Na zakrzepicę częściej chorują kobiety, co ma związek choćby z przyjmowaniem leków antykoncepcyjnych lub ciążą. Dodatkowo czynnikiem zwiększającym szansę zachorowania jest palenie papierosów.

Zapraszamy do naszego serwisu poświęconego chorobom układu naczyniowego gdzie chirurg naczyniowy przeprowadza szczegółowe badania oraz wykonuje konsultacje. więcej informacji tutaj https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/usg-doppler/

Warto też wiedzieć, że na zakrzepicę, czy też przewlekłą niewydolność żylną częściej chorują osoby starsze, bowiem ryzyko zachorowania rośnie z wiekiem. Warto zapamiętać objawy, jakie towarzyszą zakrzepicy tętniczej. Są to przede wszystkim: ból i ucisk w klatce piersiowej, duszności, a także bóle w trakcie chodzenia, czasowe niedowłady, zawroty głowy, problemy z widzeniem, zaburzenia mówienia, a także zaburzenia świadomości. Z kolei objawami zakrzepicy żylnej są obrzęk i zaczerwienienie kończyny, wzrost ciepłoty kończyny, czasem pojawia się zsinienie.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

  Gabryśka

  Ikona cytatu

  Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

  Eliza

  Ikona cytatu

  Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

  Wiktor

  Ikona cytatu

  Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

  Jarek trener

  Ikona cytatu

  Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

  Wojtek

  Ikona cytatu

  Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

  Ania

  Ikona cytatu

  Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

  Bogna

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie