USG piersi – co trzeba o nim wiedzieć?

Badanie USG piersi to jedno z najważniejszych badań profilaktycznych, na które systematycznie powinna zgłaszać się każda dorosła kobieta. Jest ono zupełnie bezpieczne, bezbolesne i całkowicie nieinwazyjne, a pozwala wykrywać w piersiach różnego rodzaju zmiany – włókniaki, tłuszczaki czy guzy, również nowotworowe. Zapraszamy na USG piersi, wykonywane przez doświadczoną specjalistkę.

Pani doktor wykonuje w naszej placówce tylko badania Usg piersi i jest w tej dziedzinie specjalistką. USG piersi to badanie, podczas którego wykorzystywane są fale ultradźwiękowe o konkretnej częstotliwości. Emituje je specjalna głowica przykładana do skóry – fale wnikają w głąb organizmu i odbijają się od napotkanych tam tkanek. Echo tego odbicia wraca do aparatu i jest przekształcane na widoczne na monitorze obrazy. Dzięki temu lekarz może dokładnie ocenić budowę piersi i wykryć ewentualne nieprawidłowości czy zmiany. W naszej klinice dysponujemy super nowoczesnym aparatem do badania USG piersi , który pozwala obrazować guzy już o średnicy nawet 5 mm.

Usg piersi Warszawa

USG piersi Warszawa – wskazania

Do naszej placówki zapraszamy panie, które chcą wykonać USG piersi w Warszawie w celach profilaktycznych – każda dorosła kobieta powinna zgłaszać się na to badanie mniej więcej raz do roku (nie rzadziej niż co 18-24 miesiące), a w przypadku kobiet obarczonych ryzykiem raka piersi rodzinnie – nawet dwa razy do roku.

Oprócz tego, USG piersi wykonuje się u pań z niepokojącymi objawami, takimi jak:

 • ból piersi,
 • zmiana kształtu piersi,
 • nagła asymetria piersi,
 • wciągnięcie brodawki sutkowej do środka,
 • wyciek z brodawki sutkowej,
 • zmiany wykryte podczas samobadania piersi.

O regularnym USG piersi muszą pamiętać również kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną oraz po przebytych nowotworach piersi.

USG piersi – przeciwwskazania

Jak już wspomniano, USG piersi jest badaniem w pełni bezpiecznym, zupełnie bezbolesnym, całkowicie nieinwazyjnym – można je wykonywać u kobiet w każdym wieku, w ciąży, z różnego rodzaju chorobami przewlekłymi. Jedynym przeciwwskazaniem są tak naprawdę rozległe rany w obrębie piersi – wówczas badanie wykonuje się po ich zagojeniu.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

USG piersi – jak się przygotować?

USG piersi nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań – przed badaniem można normalnie jeść i pić, przyjmować leki itp. Najlepiej jeśli wykonywane jest między 5. a 10. dniem cyklu miesiączkowego. Wszystkie pacjentki, które rejestrują się na USG piersi

Warszawa ulica Rydygiera 19 w naszej klinice są informowane o tym, by wziąć ze sobą wcześniejszą dokumentację medyczną oraz wygodnie się ubrać. Dzięki temu całe badanie przebiega sprawnie, a pacjentki czują się komfortowo!

Jak przebiega USG piersi?

W naszej klinice badanie USG piersi wykonuje doświadczona Pani Radiolog , wysoko specjalizowana w badaniu usg piersi ,która cechuje się również wyjątkową empatią i indywidualnym podejściem do każdej kobiety. Dba o ich intymność, przeprowadzając całą procedurę w pełnej dyskrecji i z poszanowaniem ich godności. Po wejściu do gabinetu pacjentka proszona jest o zdjęcie górnych partii odzieży oraz biustonosza. Następnie kładzie się na łóżku, a lekarz nakłada na piersi specjalny żel – ułatwia on wnikanie fal ultradźwiękowych w głąb organizmu, a także usprawnia przesuwanie głowicy po skórze.

Od razu po przyłożeniu głowicy do ciała, na monitorze widoczne są obrazy tkanek – lekarz może ocenić budowę piersi oraz wykryć ewentualne zmiany. Warto pamiętać, że nie każda zmiana wykryta w piersi od razu musi być nowotworem, ale pewność dają w tej kwestii dopiero badania histopatologiczne wykonane po uprzednim pobraniu wycinka zmiany

Wszystkie panie chcące wykonać USG piersi w Warszawie , zapraszamy do naszej kliniki! Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę i miłą, serdeczną atmosferę! Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

  Gabryśka

  Ikona cytatu

  Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

  Eliza

  Ikona cytatu

  Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

  Wiktor

  Ikona cytatu

  Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

  Jarek trener

  Ikona cytatu

  Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

  Wojtek

  Ikona cytatu

  Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

  Ania

  Ikona cytatu

  Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

  Bogna

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie