USG nadgarstka Warszawa

Ból nadgarstka może pojawić się nagle lub mieć charakter przewlekły. Często powodowany jest nagłym urazem, w wyniku którego dochodzi do skręcenia lub złamania kości nadgarstka. Może być też wynikiem długotrwałego przeciążenia, zespołu cieśni nadgarstka lub zapalenia stawów.

By dokładnie określić przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie, konieczne jest przeprowadzenie nie tylko badania fizykalnego, ale również wykonanie badań obrazowych. Jednym z najbezpieczniejszych badań, a jednocześnie dostarczającym dokładnych informacji jest USG nadgarstka.

Usg nadgarstka

Na czym polega USG nadgarstka?

Nadgarstek to jeden z najbardziej narażonych na obciążenia i uszkodzenia stawów kończyny górnej. W wyniku jego intensywnej pracy często dochodzi do różnego rodzaju zwyrodnień i stanów zapalnych, nie tylko u sportowców, ale również u osób korzystających intensywnie z komputera. Badanie USG nadgarstka, dzięki wykorzystaniu fal ultradźwiękowych i specjalnej aparaturze, pozwala nie tylko dokonać oceny struktur kostnych, ale również więzadeł, ścięgien a nawet nerwów.

To właśnie ucisk tych ostatnich często powoduje ból w obrębie nadgarstka. USG nadgarstka można wykonać zarówno w pozycji statycznej jak i dynamicznej, dzięki czemu pozwala ono również na dokonanie oceny prawidłowej pracy więzadeł i innych elementów tego stawu w trakcie ruchu. Warto zaznaczyć, że USG nadgarstka to badanie nieinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta, które bez ryzyka może być powtarzane wielokrotnie nawet w krótkim odstępie czasu.

USG nadgarstka – wskazania do wykonania

Wskazań do wykonania USG nadgarstka jest wiele, jednak wśród najważniejszych wymienia się:

 • Urazy takie jak złamanie lub skręcenie,
 • Zaburzenia czucia i mrowienie w obrębie nadgarstka,
 • Bóle o różnym charakterze,
 • Obrzęki i stany zapalne, które utrudniają wykonywanie codziennych czynności,
 • Zmiany zwyrodnieniowe,
 • Podejrzenie zespołu uciskowego nerwów, czyli zespołu cieśni nadgarstka,
 • Guzy i gangliony,
 • Niestabilność stawu,
 • Kontrola pozabiegowa.
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Jak się przygotować do USG nadgarstka?

Badanie USG nadgarstka nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest badaniem nieinwazyjnym, a jedynym ograniczeniem do jego wykonania jest gips lub inny opatrunek, który należy zdjąć przed badaniem. Przed badaniem należy również zdjąć ewentualne ozdoby i biżuterię, np. zegarek czy bransoletkę. Będą one bowiem zaburzać przepływ fal ultradźwiękowych i uniemożliwią uzyskanie obrazu. Na badanie należy również w miarę możliwości zabrać posiadaną dokumentację medyczną, poprzednie badania USG (o ile były wykonywane) lub wyniki innych badań obrazowych, np. zdjęcie RTG.

Przebieg USG nadgarstka

Przed przystąpieniem do badania przeprowadzany jest z pacjentem krótki wywiad lekarski. Zwykle USG nadgarstka wykonywane jest w pozycji siedzącej. Lekarz nakłada na nadgarstek specjalny żel, który umożliwia prawidłowe przewodzenie fal ultradźwiękowych, a następnie przykłada do niego specjalną głowicę, podłączoną do aparatu USG. Na monitorze komputera pojawia się obraz i lekarz rozpoczyna badanie.
Jakie struktury podlegają ocenie w trakcie USG nadgarstka? To przede wszystkim:

 • Powierzchnie kości, nie tylko nadgarstka ale również śródręcza oraz paliczków,
 • Aparat więzadłowy,
 • Staw promieniowo-nadgarstkowy, nadgarstkowo-śródręczny, śródnadgarstkowy oraz międzypaliczkowe,
 • Ścięgna mięśni wraz z ich pochewkami,
 • Nerwy: promieniowy oraz łokciowy,
 • Błona maziowa stawu, wraz z jej unaczynieniem, jeżeli wykonywane jest również USG Doppler.

W trakcie badania lekarz może poprosić o poruszenie ręką, dzięki czemu ma możliwość oceny pracy stawu. Czas trwania USG nadgarstka to zwykle około 15 minut. Po jego zakończeniu pacjent otrzymuje szczegółowy opis, wraz z wydrukowanymi zdjęciami, na podstawie których można postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

 

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

  Gabryśka

  Ikona cytatu

  Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

  Eliza

  Ikona cytatu

  Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

  Wiktor

  Ikona cytatu

  Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

  Jarek trener

  Ikona cytatu

  Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

  Wojtek

  Ikona cytatu

  Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

  Ania

  Ikona cytatu

  Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

  Bogna

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie