USG implantów piersi Warszawa

Badanie USG wykorzystuje się do oceny piersi oraz implantów, dzięki czemu dostarczają one cennych informacji na temat ich budowy i otaczającej tkanki.

Badanie to pomaga w ocenie integralności otoczki implantu i stosowane jest do wykrywania nieszczelności lub pęknięć oraz do oceny obecności przykurczu torebkowego, czyli stanu, w którym tkanka bliznowata wokół implantu staje się napięta i może powodować zniekształcenie lub dyskomfort. Także ultradźwięki można wykorzystać do oceny położenia implantów piersi, w tym ich stosunku do otaczającej tkanki piersi i ściany klatki piersiowej. Dodatkowo, jeżeli podczas rutynowego badania piersi u kobiet z implantami zostaną wykryte podejrzane guzy lub inne nieprawidłowości, także przeprowadza się badanie USG piersi.

USG implantów piersi Warszawa – zachęcamy do skorzystania z naszego gabinetu wykonującego badania USG!

Budowa implantów piersi

Implanty piersi stosowane są w celu ich odbudowy i powiększenia. Najczęściej implant wykonany jest z silikonu lub soli fizjologicznej. Implanty silikonowe mają otoczkę silikonową wypełnioną żelem silikonowym, natomiast implanty solne mają otoczkę silikonową wypełnioną sterylną słoną wodą.

Implanty mogą być okrągłe lub o kształcie anatomicznym (łza). Implanty okrągłe zwiększają objętość górnej części piersi, natomiast implanty o anatomicznym kształcie mają naśladować naturalne nachylenie piersi. Występują w różnych rozmiarach, dobieranych w zależności od indywidualnych preferencji i proporcji ciała.

Implanty można umieścić za tkanką piersi (podgruczołowo) lub za mięśniem klatki piersiowej (podmięśniowo). Wybór zależy od takich czynników, jak typ budowy ciała i osobiste preferencje.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Badanie USG implantów piersi – kiedy je wykonać?

Badanie ultrasonograficzne implantów piersi prowadzone jest w różnych celach. Czas i częstotliwość badań ultrasonograficznych może się różnić w zależności od indywidualnych wskazań.

Główne wskazania do badania USG implantów piersi:

 • Kontrola po operacji lub interwencji – po operacji wszczepienia implantu piersi lub jakiejkolwiek interwencji, takiej jak wymiana lub usunięcie implantu, wykonuje się badanie ultrasonograficzne, aby kontrolować ich prawidłowe gojenie i ocenić stan implantów.
 • Rutynowa kontrola – w przypadku kobiet z implantami piersi zaleca się rutynowe ich kontrole. Zazwyczaj pierwsza ocena obrazowa implantów wypełnionych żelem silikonowym powinna odbywać się 3 lata po ich wszczepieniu, a następnie co 2 lata. W przypadku implantów wypełnionych solą fizjologiczną zaleca się taką ocenę po 5-6 latach od wszczepienia, a następnie co 2 lata.
 • Niepokojące objawy lub zmiany – ból, obrzęk, guzki, zmiany kształtu piersi lub jeśli istnieją wątpliwości co do trwałości implantów.

USG Warszawa - zaufaj specjalistom!

Jak przygotować się do USG implantów piersi?

Badanie USG implantów piersi nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony pacjenta.

Załóż wygodną odzież, a także zdejmij biżuterię i inne metalowe przedmioty z okolicy klatki piersiowej, aby uniknąć zakłóceń w obrazowaniu ultrasonograficznym.

W dniu badania USG nie należy także nakładać kremów, balsamów ani pudrów na okolicę piersi, gdyż substancje te mogą zakłócać obraz USG.

USG implantów piersi – przebieg badania

Badanie ultrasonograficzne implantów piersi polega na wykorzystaniu fal dźwiękowych do stworzenia obrazu tkanki piersi i implantów. To nieinwazyjna i bezbolesna procedura.

Po przybyciu do gabinetu należy wypełnić odpowiednie dokumenty. Poinformuj także specjalistę od USG o implantach piersi, podając wszelkie istotne szczegóły dotyczące ich rodzaju i umiejscowienia.

Przed badaniem należy zdjąć odzież lub ją rozpiąć. Następnie specjalista poprosi Cię o położenie się na stole do badań, zazwyczaj w pozycji leżącej. Nałoży on żel na bazie wody na skórę w okolicy piersi. Żel ten pomaga w transmisji fal dźwiękowych i poprawia jakość obrazów. Specjalista przesuwa potem delikatnie głowicę aparatu USG po obszarze piersi, aby uchwycić obrazy tkanki piersi i implantów.

Po zakończeniu badania specjalista przygotowuje dokument z wynikami badania i dodatkowymi zdjęciami lub filmami. Wyniki należy skonsultować ze swoim lekarzem.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image
  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie