USG mięśni Warszawa

Wiele osób sądzi, że urazy i kontuzje mięśniowe to problem miłośników sportu – zarówno amatorów, jak i zawodowców. Tymczasem kontuzje mięśni mogą przytrafić się każdemu, bez względu na płeć, wiek i prowadzony tryb życia, czasem w bardzo prozaicznych sytuacjach. Podstawowym badaniem diagnostycznym w przypadku urazów i kontuzji mięśniowych jest USG mięśni, na które zapraszamy do naszej placówki w Warszawie.

Układ mięśniowy ludzkiego organizmu składa się z 450-500 mięśni. Są one zbudowane z brzuśca – czyli włókien mięśniowych (zazwyczaj na jeden mięsień przypada jeden brzusiec, choć np. mięsień dwugłowy ramienia ma dwa brzuśce), a także ścięgien, czyli włóknistych struktur zbudowanych z tkanki łącznej, przedłużających mięśnie do ich przyczepów, a także przenoszących siły skurczów mięśniowych. W układzie mięśniowym człowieka występują również powięzi, kaletki maziowe, pochewki ścięgien oraz bloczki mięśniowe.

usg mięśni

Urazy i choroby mięśni – nie tylko u sportowców

Kontuzje mięśni, np. w postaci ich naciągnięcia, naderwania lub zerwania, a także naderwania czy zerwania ścięgna, w wielu przypadkach dotyczą osób uprawiających sport (rekreacyjnie i zawodowo), ale nie tylko. Mogą one przytrafić się w zasadzie każdemu, w rozmaitych codziennych sytuacjach. Do naciągnięcia mięśnia wystarczy bowiem poślizgnięcie się na mokrej podłodze, a do naderwania ścięgna – nagłe wstawanie z pozycji leżącej. Na urazy mięśni narażone są także osoby starsze, u których spada ogólna sprawność fizyczna organizmu.

Istnieje również grupa chorób układu mięśniowego. Zalicza się do nich rozmaite atonie (całkowity zanik lub zmniejszenie kurczliwości mięśni), miopatie (różnego rodzaju nieprawidłowości w funkcjonowaniu mięśni, np. obniżenie napięcia mięśniowego) oraz neuropatie (łączone z chorobami układu nerwowego).

USG mięśni – w jakim celu się je wykonuje?

Podstawowym badaniem diagnostycznym w kierunku urazów, kontuzji oraz chorób układu mięśniowego jest USG mięśni. W naszej placówce wykonujemy je przy pomocy najnowocześniejszego aparatu ultrasonograficznego, dzięki któremu udaje się uzyskać precyzyjne obrazy brzuśców mięśniowych, kaletek, powięzi mięśniowych, rdzeni ścięgnistych czy ścięgien z przyczepami. USG mięśni umożliwia zobrazowanie ich struktury, a także ocenę rodzaju i stopnia zaawansowania zmian urazowych oraz chorobowych.

Dzięki USG mięśni można zlokalizować krwiaki znajdujące w tkankach mięśnia, ewentualne zmiany guzowate czy blizny pourazowe. Ogólnie, jest to badanie pozwalające na uzyskanie całościowego, precyzyjnego obrazu układu mięśniowego – a to umożliwia postawienie trafnej diagnozy, dobranie metod leczenia oraz rehabilitacji.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Na czym polega USG mięśni?

USG mięśni wykorzystuje technologię ultrasonografii, opartą na właściwościach fal ultradźwiękowych o określonej częstotliwości. W trakcie badania lekarz przykłada do określonej partii ciała specjalną głowicę emitującą ultradźwięki. Są one pochłanianie przez organizm, odbijają się od mięśni, a wracające do głowicy echo jest przy pomocy specjalnego oprogramowania przekształcane na widoczne na monitorze obrazy.

Przed przyłożeniem głowicy lekarz smaruje skórę pacjenta specjalnym żelem, który ułatwia przesuwanie głowicy po ciele oraz usuwa pęcherzyki powietrza, które mogłyby zaniżać jakość uzyskiwanych obrazów. W zależności od obrazowanej partii ciała, a także danych, jakie chce uzyskać lekarz, w trakcie USG mięśni pacjent może zostać o przyjęcie określonej pozycji, pozostanie w bezruchu lub poruszanie daną częścią ciała – mamy wówczas do czynienia z dynamicznym USG mięśni.

 

Co trzeba wiedzieć o USG mięśni?

Wykonywane w naszej placówce w Warszawie USG mięśni jest badaniem zupełnie bezbolesnym, mało inwazyjnym i bezpiecznym. Emitowane przez głowicę fale ultradźwiękowe w żaden sposób nie wpływają na funkcjonowanie organizmu, nie uszkadzają tkanek i narządów wewnętrznych – USG mięśni można bez obaw wykonywać nawet u kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

  Gabryśka

  Ikona cytatu

  Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

  Eliza

  Ikona cytatu

  Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

  Wiktor

  Ikona cytatu

  Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

  Jarek trener

  Ikona cytatu

  Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

  Wojtek

  Ikona cytatu

  Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

  Ania

  Ikona cytatu

  Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

  Bogna

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie