USG narządu ruchu Warszawa

Cechą charakterystyczną Usg narządu ruchu jest nieinwazyjność, bezbolesność i wysoka skuteczność. Z tego powodu jest to najczęściej wykonywane badanie w naszym gabinecie. Jego największym atutem jest wysoka wartość diagnostyczna, która stanowi nieodłączny element planowania leczenia i rehabilitacji. W naszym gabinecie pracują wyłącznie ortopedzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy potrafią dostrzec w ultrasonografii niewielkie, ale kluczowe elementy.

Badanie aparatem USG nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Wystarczy, że zainteresowany zabierze ze sobą komplet dokumentów, które przedstawi ortopedzie przed badaniem. Po analizie dostarczonej dokumentacji i przeprowadzeniu wywiadu, lekarz odsłania miejsce stanu zapalnego lub urazu i pokrywa go żelem. Następnie uruchamia ultrasonograf i rozpoczyna badanie, które trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Po wykonaniu badania lekarz streszcza jego przebieg i podaje niezbędne informacje pacjentowi, przekazując jednocześnie zdjęcie i opis, które ułatwią następny etap leczenia.

 

usg kolana prywatnie warszawa

Badanie USG narządu ruchu

USG narządu ruchu to jedna z najlepszych metod diagnostycznych problemów zlokalizowanych w mięśniach. Odpowiednia budowa tkanki mięśniowej zmienia swoje wymiary, umożliwiając w ten sposób wykonywanie ruchów. Za wszystkie ruchy w naszym ciele odpowiadają dwa rodzaje mięśni, które działają antagonistycznie – jedne zginają rękę, drugie ją prostują. Mięśnie do pracy potrzebują energii, która kumulowana jest w komórkach pod postacią glikogenu mięśniowego.

Spalana jest ona w trakcie wysiłku w obecności tlenu. W przypadku nadmiernego wysiłku fizycznego krew często nie nadąża z dostarczaniem tlenu, przez co rozkład glikogenu nie jest całkowity. Na skutek takich działań może dochodzić do problemów mięśniowych – naciągnięć lub naderwań, które w następnej kolejności diagnozowane są przy pomocy Usg narządu ruchu.

 

Czym jest układ ruchu?

Układ narządów ruchu stanowi układ mięśniowy, układ kostny i układ stawowy. Szkielet odpowiada za ochronę naszych narządów wewnętrznych i prawidłowe ustawienie ciała, dzięki czemu stanowi podporę dla całego organizmu. Obecność układu mięśniowego pozwala na wykonywanie złożonych ruchów i utrzymywanie pionowej postawy ciała. Na szkielet ciała składa się kręgosłup, czaszka, klatka piersiowa i kości kończyn górnych i dolnych, między innymi obręczy barkowej i miednicznej.

Szkielet zbudowany jest z tkanki chrzęstnej i kostnej. To od ich właściwości zależy wytrzymałość, odporność na obciążenia i zginanie, a także poziom elastyczności kości. Warto wiedzieć, że z czasem zmienia się skład chemiczny kości. Zwiększa się ilość soli mineralnych. Podstawowym czynnikiem zmniejszającym wytrzymałość kości jest wymywani soli wapnia, czyli popularna choroba rzeszotowienia kości, tzw. osteoporoza.

 

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

USG stanowi podstawowy element diagnostyczny w przypadku problemów mięśniowych i stawowych. Z powodzeniem nada się do zbadania:

Stawu ramiennego:

 • Oceny ścięgien stożka rotatorów
 • Stan zwapnienia w obrębie ścięgien
 • Oceny obecności płynu w stawie i obecności błony maziowej
 • Stawu barkowo-obojczykowego

Stawu kolanowego:

 • Ocena więzadeł pobocznych i krzyżowych
 • Ocena uszkodzeń łąkotek i troczków rzepki
 • Obecność torbieli podkolanowej, płynu, a także pogrubiałej błony maziowej w zachyłkach stawu

Stawu skokowego i stopy:

 • Zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia urazowe, zapalenia pochewek i zwichnięć ścięgien
 • Wysięków, stanów zapalnych drobnych stawów w obrębie stopy i śródstopia
 • Aparatu więzadłowego stawu skokowo-goleniowego

Nadgarstka:

 • Troczków, więzadeł, ścięgien
 • Płytek dłoniowych
 • Nerwów dłoniowych wspólnych i właściwych palców
 • Drobnych stawów rąk i palców – wysięków, obecności ziarniny zapalnej w chorobach reumatoidalnych
Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Mięśnie, ścięgna, więzadła

  Co obejmuje badanie?

  USG narządu ruchu – mięśnie, ścięgna, więzadła to wszystkie elementy, które możemy sprawdzić za pomocą badania ultrasonograficznego. Podzielone są one na trzy różne układy – układ mięśniowy, odpowiadający za ścięgna i mięśnie, posiadający możliwość skurczania, układ szkieletowy, który stworzony jest z kości i połączeń międzykostnych, w tym stawów i ścisłych połączeń międzykostnych (kościozrostów, chrząstkozrostów i więzozrostów). Obecne wewnątrz nich receptory i części układu nerwowego sterujące jego czynnością. Dzięki obecności układu ruchu możemy z powodzeniem zmieniać położenie swojego ciała, zmieniać ułożenie konkretnych części ciała względem siebie, nachylać głowę lub zginać rękę.

  Ponadto możemy utrzymywać prawidłową postawę ciała i redukować negatywne skutki działania różnego rodzaju przeciążeń, w trakcie wykonywania gwałtownych ruchów. Anatomia dzieli ciało człowieka na kilkaset segmentów, opisując każdy element niezwykle skrupulatnie. Należy jednak pamiętać, że organizm człowieka stanowi funkcjonalną i anatomiczną całość. Podstawowy podział zawiera kończynę dolną, kończynę górną, głowę i tułów.

  USG narządu ruchu pozwala uwidocznić problemy związane ze ścięgnami, mięśniami i więzadłami. Skuteczność tego badania potwierdzona jest naukowo. To właśnie ze względu na jego jakość, jest jednym z najchętniej wykonywanych badań diagnostycznych przez lekarzy ortopedów. W wielu przypadkach stanowi pierwszy element prawidłowej diagnostyki, dając jednocześnie możliwość skrupulatnej oceny niemal wszystkich mięśni i więzadeł. USG narządu ruchu umożliwia ocenę zmian pourazowych i zapalnych mięśni i więzadeł. Największą zaletą badania jest możliwość uwidocznienia ciał wolnych, które pomijane są przez rentgen.

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

  Gabryśka

  Ikona cytatu

  Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

  Eliza

  Ikona cytatu

  Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

  Wiktor

  Ikona cytatu

  Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

  Jarek trener

  Ikona cytatu

  Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

  Wojtek

  Ikona cytatu

  Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

  Ania

  Ikona cytatu

  Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

  Bogna

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie