USG barku Warszawa

Największym atutem badania USG barku Warszawa jest możliwość wykonania go w płaszczyźnie dynamicznej. Dzięki temu za jednym zamachem otrzymujemy bardzo dużą ilość informacji dotyczących stanu stawu barkowego. Uszkodzenia elementów mięśniowych, torebek stawowych, stany zapalne stawu i przestrzeni go otaczających oceniane są w badaniu ultrasonograficznym.

USG to prosta i precyzyjna metoda diagnostyki. Pozwala skrupulatnie ocenić problem kliniczny, umożliwiając jednocześnie zaaranżowanie odpowiedniego procesu leczenia.

usg barku

USG barku Warszawa warto wykonać w przypadku:

 • urazów i przeciążeń powstałych w trakcie uprawiania sportu
 • utrudnienia uniesienia kończyny górnej
 • siedzący tryb życia i nieprawidłowa postawa ciała (protrakcja barków, nadmierna kifoza, osłabienie mięśni)
 • zwapnienia stawu barkowego
 • choroby reumatyczne i zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego
 • uczucie tarcia lub trzeszczenie podczas ruchów baru
 • sztywność barku w trakcie snu lub w momencie zaniechania aktywności fizycznej
 • ból promieniujący do kręgosłupa szyjnego lub kończyn górnych
 • staw barkowo-obojczykowy
 • więzadło kruczo-barkowe, kruczo-ramienne
 • kaletka podbarkowa
 • stożek rotatorów
  • ścięgno mięśnia podłopatkowego
  • ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego
  • ścięgno mięśnia podgrzebieniowego
  • ocena zachowania się stożka rotatorów w badaniu dynamicznym (odwiedzenie)
 • wysięk, obrzęk błony maziowej w jamie stawu ramiennego
 • tylny obrąbek stawu ramiennego
 • ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia oraz jego pochewka włóknista i maziowa
 • mięśnie okolicy barku
  • mięsień naramienny
  • mięsień czworoboczny
  • mięsień równoległoboczny większy i mniejszy
  • mięsień dźwigacz łopatki
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

USG Stawu barkowego Warszawa

Staw ramienny stanowi połączenie kończyny górnej z obręczą barkową. Jego główkę tworzy głowa kości ramiennej, a panewkę wydrążenie stawowe i obrąbek stawowy łopatki. Obecność obrąbka stawowego pozwala zwiększyć powierzchnię stawową panewki, co wpływa na zakres ruchomości ramienia. Chroniony jest przede wszystkim mięśniami. Torebka stawowa wzmocniona jest natomiast przez więzadło kruczo-ramienne i trzy więzadła obrąbkowo-ramienne, górne, dolne i środkowe.

Torebkę zabezpieczają także ścięgna mięśnia obłego mniejszego, mięśnia podłopatkowego, mięśnia nadgrzebieniowego i mięśnia podgrzebieniowego. Tworzą one wspomniany wyżej stożek rotatorów, który stanowi główny element stabilizujący staw ramienny. Ruchy w nim odbywają się w trzech płaszczyznach – ruchy obrotowe ramienia do wewnątrz i do zewnątrz, zgięcie i prostowanie, odwodzenie i przywodzenie. Dzięki obecności stawu mostkowo-obojczykowego i barkowo-obojczykowego mamy możliwość unoszenia ramienia.

Najczęstsze urazy

Do najczęstszych uszkodzeń stawu ramiennego zaliczymy częściowe lub całkowite uszkodzenie ścięgien mięśni poruszających głową kości ramieniowej w panewce stawu ramiennego. Ścięgna te tworzą stożek rotatorów, który nazywany jest także pierścieniem rotatorów, z uwagi na to, że odpowiadają one za obracanie głową kości ramieniowej. To najczęściej badany obszar w trakcie wykonywania USG staw barkowy Warszawa. Do popularnych schorzeń zaliczyć możemy także naciągnięcia, naderwania lub całkowite zerwania ścięgien głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia.

Zdarza się także, że uszkodzeniu ulega guzek mniejszy głowy kości ramiennej, jego przyparcie lub zwichnięcie. Złożoność ruchów wykonywanych w stawie ramiennym i spore przeciążenia, jakim poddawane są barki powodują, że często dochodzi do urazów i uszkodzeń w tym obrębie. USG staw barkowy Warszawa pozwala określić stan uszkodzeń i błyskawicznie podjąć decyzję o przebiegu leczenia. Jest to niezbędny element prawidłowej diagnostyki i doskonałe narzędzie weryfikacyjnej jakości naszego stawu.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image

  Pierwszy element diagnostyczny

  Badanie ultrasonograficzne barku pozwala określić stan tkanek miękkich zlokalizowanych wokół stawu ramiennego i stawu barkowo-obojczykowego. USG barku Warszawa pozwala zobrazować wszystkie tkanki miękkie, takie jak ścięgna, więzadła, chrząstki, mięśnie czy torebki stawowe. Uwidacznia także poziom płynu stawowego.

  Badanie częściowo obrazuje powierzchnie kości, natomiast nie pokazuje szczegółów, w związku z czym do oceny elementów kostnych konieczne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego lub tomografii komputerowej. W diagnostyce problemów związanych ze stawami techniki rentgenowskie wzajemnie uzupełniają się z USG Barku Warszawa. Nie wymaga ono specjalnego przygotowania, jest nieinwazyjne i bezbolesne.

  Jak wygląda badanie?

  W pierwszej kolejności lekarz ortopeda przeprowadza wywiad z pacjentem, którego celem jest ustalenie przyczyn dolegliwości. W następnej kolejności przykłada głowicę pokrytą żelem do barku pacjenta i rozpoczyna badanie, sprawdzając stan struktur anatomicznych. W trakcie wykonywania badania ocenia się przede wszystkim głowę długą mięśnia dwugłowego ramienia, która przechodzi przez staw i przyczepia się do łopatki. To jedyne ścięgno, znajdujące się w naszym organizmie, które biegnie wewnątrzstawowo.

  Następnie ocenie ulega głowa kości ramiennej, która ulega uszkodzeniom na skutek urazu lub choroby zwyrodnieniowej.

  Na końcu bada się bodaj najczęściej uszkadzany element barku, czyli stożek rotatorów. Złożony jest on z czterech mięśni – podłopatkowego, podgrzebieniowego, nadgrzebieniowego i obłego mniejszego. Ścięgna te na przyczepach tworzą pierścień znajdujący się na głowie i przy nasadzie kości ramiennej. Problemy ze stożkiem rotatorów są najczęstszą przyczyną dolegliwości bólowych barku.

  Diagnostyka przeprowadzana w oparciu o badanie ultrasonograficzne stanowi podstawowy element na drodze do przywrócenia pełnej sprawności. Dużym atutem badania jest bezbolesność i nieinwazyjność. Może być powtarzane wielokrotnie, bez obaw o narażenie zdrowia pacjenta na szkodliwe promieniowanie.

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

  Gabryśka

  Ikona cytatu

  Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

  Eliza

  Ikona cytatu

  Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

  Wiktor

  Ikona cytatu

  Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

  Jarek trener

  Ikona cytatu

  Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

  Wojtek

  Ikona cytatu

  Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

  Ania

  Ikona cytatu

  Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

  Bogna

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie