USG łokcia Warszawa

Pierwszy element diagnostyki częstych problemów. Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania pełnej sprawności jest diagnostyka. W trosce o jakość i komfort naszych pacjentów dysponujemy najnowszą aparaturą, która pozwala precyzyjnie określić stan tkanek miękkich, takich jak ścięgna, mięśnie czy więzadła. Doświadczeni ortopedzi, znajdujący się w naszym zespole posiadają wieloletnie doświadczenie, które procentuje każdorazowo w przypadku podjęcia leczenia przez naszych pacjentów.

Znajomość popularnych schorzeń i biegłość działania sprawia, że już pierwsze badanie pozwala skutecznie określić plan leczenia i rehabilitacji. Wykonanie USG łokcia Warszawa powinno być pierwszym elementem działania, w momencie odczuwania bólu w stawie. Jest to zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które pozwoli skutecznie określić stan degeneracji tkanek w stawie łokciowym. Jego wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut. W pierwszej kolejności lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem na temat dolegliwości, następnie po zebraniu informacji pokrywa łokieć żelem i rozpoczyna badanie, które zobrazuje ogniska problemu.

usg stawu łokciowego

USG łokcia Warszawa obejmuje trzy pary powierzchni stawowych:

  • część ramienno-łokciową, która tworzy powierzchnię stawową bloczka kości ramiennej i wcięcie bloczkowe kości łokciowej
  • część promieniowo-łokciową stworzona przez wcięcie promieniowe kości łokciowej z obwodem stawowym głowy kości promieniowej
  • część ramienno-promieniową, która składa się z powierzchni stawowej główki kości ramiennej i dołka stawowego kości promieniowej
  • jama stawu – wysięk, krwiak, obrzęk błony maziowej
  • zarysy kości ramiennej, promieniowej i łokciowej
  • zarysy chrząstki szklistej i warstwy podchrzęstnej na powierzchni   bloczka i główki kości ramiennej
  • ścięgno wspólne prostowników
  • ścięgno wspólne zginaczy
  • więzadło poboczne promieniowe i obrączkowate
  • więzadło poboczne łokciowe (część przednia i tylna)
  • przednia torebka stawu
  • ścięgno mięśnia trójgłowego ramienia
  • rowek nerwu łokciowego i nerw łokciowy- ocena dynamiczna stabilności   nerwu łokciowego (próba maksymalnego zgięcia)
  • badanie dynamiczne stawu łokciowego w celu oceny przyczyny deficytu   zgięcia, wyprostu łokcia, pronacji/supinacji przedramienia
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Najczęstsze objawy, zmuszające do wykonania badania

Do wykonania badania ultrasonograficznego łokcia pacjentów skłania najczęściej ból w okolicy stawu, który fachowo nazywany jest łokciem tenisisty lub golfisty. To choroby zawodowe wszystkich osób pracujących dłońmi przez długi czas w jednej pozycji. Cierpią na nie najczęściej mechanicy, monterzy, informatycy i pracownicy biurowi.

Co ciekawe, dolegliwości te nie doskwierają tenisistom na wysokim poziomie. Problemy w tym obrębie miewają wyłącznie początkujący gracze, którzy przeciążają ścięgna na skutek złej techniki wykonywania uderzeń. Główną przyczyną schorzeń w obrębie łokcia są zmiany degeneracyjne zachodzące w ścięgnach w stawie łokciowym.

Powstają one najczęściej na skutek uszkodzeń włókien kolagenowych mięśni i ich przyczepów, powstałych w wyniku wielokrotnego powtarzania ruchu rękami. Jest to najczęściej pisanie na klawiaturze, klikanie myszą czy ruchy obrotowe związane z wkręcaniem i wykręcaniem śrub.

USG łokcia należy wykonać w przypadku:

  • tkliwości tkanek w trakcie ucisku, nawet niewielkiego
  • trudności przy wykonywaniu codziennych czynności, takich jak chwytanie szklanki z napojem czy podawaniem ręki
  • ból nasilający się przy prostowaniu nadgarstka
  • ból przy naciskaniu i chwytaniu

Wskazaniem do wykonania USG łokcia Warszawa jest najczęściej ból z boku łokcia, po stronie zewnętrznej, występujący przy ruchach nadgarstków. Najnowsze badania sugerują, że łokieć tenisisty powodowany jest przez nadmierne wydzielanie białek, które drażnią tkanki, a nie jak przypuszczano przez wiele lat przez stan zapalny lokalizujący się w stawie.

Na skutek tych problemów dochodzi do powstawania patologii nerwów i naczyń zlokalizowanych w obrębie zdegenerowanych tkanek. Efektem tego są przeciążenia i mikrourazy mięśni i ich przyczepów. Uszkadzają one włókna kolagenu w ścięgnach, co prowadzi do degeneracji zginaczy stawu łokciowego, a w efekcie do problemów z wyprostem.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


    image

    Łokieć tenisisty

    Jakie leczenie jest najskuteczniejsze?

    Staw łokciowy jest stawem złożonym, zawiasowym. Składa się z trzech stawów anatomicznie połączonych – stawu ramienno-łokciowego, stawu promieniowo-łokciowego i stawu ramienno-promieniowego. Główką stawu ramienno-promieniowego jest główka kości ramiennej, a panewką wcięcie bloczkowe kości promieniowej. Podstawowymi więzadłami łączącymi staw są więzadła poboczne łokciowe i więzadła poboczne promieniowe. To ich stan jest najczęściej oceniany w badaniu USG łokcia Warszawa. Staw łokciowy w swojej budowie anatomicznej posiada torebkę stawową, która skutecznie chroni staw przed środowiskiem zewnętrznym.

    Ponadto produkuje niezbędną maź stawową, która jest substancją odżywczą i smarującą dla wszystkich powierzchni stawowych. Staw ten stabilizowany jest wyłącznie przez bardzo silne więzadła. Brak stabilizacji mięśniowej zmusza więzadła do wytężonej pracy. Duże obciążenia generowana są przede wszystkim w kierunkach bocznych. Z uwagi na liczne przeciążenia, więzadła i torebka stawowe ulegają wielu kontuzjom w trakcie uprawiania sportów lub czynności życia codziennego.

    Łokieć tenisisty jest najczęściej skutkiem zmian degeneracyjnych. Ból pojawia się najczęściej przy ruchach nadgarstka – obracaniu dłoni, chwytaniu czegoś ręką, zaciskaniu, unoszeniu części grzbietowej. Zmiany degeneracyjne powstają najczęściej na skutek wykonywania wielu ruchów nadgarstkiem, które prowadzą do nadmiernego napięcia mięśni i powstawania mikrourazów ścięgien i przyczepów.

    Wówczas organizm uruchamia procesy samonaprawy, ale tkanka w tym miejscu jest niestety znacznie słabsza od zdrowej. Włókna kolagenowe mają nieco zmienioną strukturę w tym miejscu. Nadmierne obciążanie ręki prowadzi do nadrywania ścięgien, zwapnień przyczepu i utworzenia patologicznych naczyń krwionośnych. Problemy te powstają często na skutek zbyt dużych lub zbyt małych obciążeń, w wyniku czego dochodzi do osłabienia mięśni i ich zaników.

    Jak postępować po badaniu USG łokieć tenisisty?

    W kontekście doboru postępowania rehabilitacyjnego kluczowym aspektem jest stwierdzenie, że ból wywoływany jest przez nadmierną ingerencję białek w struktury stawu, a nie powodowany jest stanem zapalnym tego miejsca. W związku z tym wszelkie zabiegi fizykoterapeutyczne, takie jak ultradźwięki, krioterapia i jonoforeza, a także zastosowaniu leków o działaniu przeciwzapalnym nie da wymiernych efektów w postaci złagodzenia bólu. Posiadając te informacje zwracamy szczególną uwagę w stronę głębokiego masaż relaksacyjnego i fali wstrząsowej (ESWT), które skutecznie pobudzą tkanki do regeneracji i przywrócą normalne funkcjonowanie powierzchni ślizgowych w okolicy stawu łokciowego.

    Opinie naszych pacjentów

    Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

    Ikona cytatu

    Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

    Gabryśka

    Ikona cytatu

    Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

    Eliza

    Ikona cytatu

    Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

    Wiktor

    Ikona cytatu

    Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

    Jarek trener

    Ikona cytatu

    Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

    Wojtek

    Ikona cytatu

    Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

    Ania

    Ikona cytatu

    Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

    Bogna

    Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
    USG Warszawa logotyp

    Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie