USG kolana

Usg Kolana Warszawa ulica Rydygiera 19 – Badanie usg kolana powinno stanowić pierwszy element diagnostyki w przypadku urazów stawu kolanowego i przewlekłych stanów bólowych. W prosty sposób pozwoli określić stan  kolana, jego struktur wewnętrznych i określić przyczyny stanu zapalnego. Badanie ultrasonograficzne należy do najskuteczniejszych metod diagnostycznych. Jego dużym atutem jest łatwość i prostota wykonania.

W pierwszej chwili lekarz nakłada specjalny żel na miejsce, które ma zostać poddane badaniu, aby następnie przyłożyć specjalną głowicę do niego i rozpocząć badanie, umożliwiając sobie jednocześnie ocenę struktur wewnętrznych. USG stawu kolanowego pozwoli ocenić stan więzadeł pobocznych – piszczelowego i strzałkowego, obecność ewentualnego uszkodzenia łąkotek, zapalenia kaletek, uszkodzenia chrząstki na kłykciach kości udowej, czy pojawienie się wysięku w stawie.

Badanie usg jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Dokładamy wszelkich starań, abyś czuł się komfortowo w naszym gabinecie. Dbamy przede wszystkim o komfort i wygodę, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że wyjdziesz zadowolony i bogatszy o nową wiedzę na temat stanu swojego zdrowia. Nasi specjaliści to wyłącznie ortopedzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy przez lata dzielili się swoją wiedzą w klubach sportowych i kadrze Polski.

Zobacz cennik
image

Staw rzepkowo-udowy

 • chrząstka i warstwa podchrzęstna kłykci kości udowej
 • ukształtowanie części udowej stawu rzepkowo-udowego
 • wysokość ustawienia rzepki
 • boczne ustawienie rzepki
 • przednia (kostna) powierzchnia i krawędzie rzepki oraz czepiec ścięgnisty rzepki
 • ścięgno mięśnia czworogłowego (pasmo od głowy przyśrodkowej, pośredniej, prostej i bocznej)
 • troczki rzepki
 • więzadło rzepki

Przestrzenie maziowe

 • jama stawu kolanowego (zachyłek podkolanowy, boczny, nadrzepkowy, przyśrodkowy)
 • kaletka przedrzepkowa
 • kaletka podrzepkowa powierzchowna
 • kaletka podrzepkowa głęboka
 • kaletka brzuchato-półbłoniasta (zwana również torbielą Bakera)
 • kaletka półbłoniasta
 • pochewki gęsiej stopki powierzchownej (ścięgna mięśnia krawieckiego, smukłego i półścięgnistego)
Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Więzadła

 • poboczne piszczelowe
 • poboczne strzałkowe
 • więzadła wieńcowe łąkotki przyśrodkowej i bocznej
 • krzyżowe przednie
 • krzyżowe tylne
 • więzadło rzepkowo-udowe przyśrodkowe (część troczków przyśrodkowych rzepki)

Ścięgna

 • mięśnia krawieckiego
 • mięśnia smukłego
 • mięśnia półścięgnistego
 • mięśnia półbłoniastego
 • mięśnia dwugłowego uda
 • mięśnia brzuchatego
 • mięśnia podkolanowego

Dół podkolanowy

 • mięśnie dołu podkolanowego
 • nerw piszczelowy i strzałkowy wspólny
 • tętnica i żyła podkolanow
 • kaletki dołu podkolanowego

Ocena wszystkich w/w struktur również po operacjach.

Łąkotki

 • przyśrodkowa
 • boczna
 • torbiele łąkotkowe

Ocena wszystkich w/w struktur również po operacjach.

image

USG kolana – jak szybko je wykonać?

Do urazów stawu kolanowego dochodzi najczęściej w wyniku skręceń. Na skutek kontuzji uszkodzenia są najczęściej wielomiejscowe. Następstwem tych zmian jest niestabilność stawu, która oznacza nadmierną ruchomość w stosunku do stanu fizjologicznego. Ilość płaszczyzn niestabilności jest ściśle związana z ilością uszkodzonych struktur. W wielu przypadkach dochodzi do niestabilności przewlekłej, która objawia się problemami z codziennym funkcjonowaniem.

Przykładowo najczęstszym następstwem uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego jest „uciekanie” kolana, powodujące w następstwie trwałe uszkodzenia struktur wewnątrz stawu. Właśnie z tego powodu powinno się jak najszybciej wykonać badanie USG kolana Warszawa, aby ocenić stan elementów wewnętrznych kolana. Szybkie działanie po urazie pozwoli zredukować obrzęk, przywrócić ruchomość stawu i podjąć odpowiednie kroki na drodze do pełnej sprawności.

Zdecydowana reakcja w wielu przypadkach może ocalić resztę struktur znajdujących się w kolanie. Bezpośrednio po urazie powinniśmy zastosować się do protokołu RICE, który pozwoli przygotować się do badania USG kolana.

image

Badanie USG kolana – kiedy robić?

Staw kolanowy to największy staw w ciele człowieka. Zaliczany jest do stawów złożonych, zawiasowo zmodyfikowanych. Łączy się on z kością udową i piszczelową. Staw posiada trzeszczki w postaci rzepki, a także dwie łąkotki, które dopasowują powierzchnie stawowe do siebie w trakcie wykonywania ruchów, a także dwa bardzo silne więzadła wewnętrzne – więzadło krzyżowe przednie i więzadło krzyżowe tylne. Posiada także w swojej strukturze dwa więzadła poboczne – piszczelowe i strzałkowe.

Wraz z badaniem ultrasonograficznym najczęściej wykonuje się zdjęcie rentgenowskie, które jest podstawą w chorobach reumatologicznych. Należy pamiętać jednak, że obrazuje ono wyłącznie kości, wobec czego nie pozwala na bezpośrednią ocenę tkanek miękkich stawu i struktur znajdujących się wewnątrz, takich jak torebka stawowa, ścięgna, kaletki, więzadła czy błona maziowa. W przypadku podejrzeń o problemy reumatoidalne, badanie usg kolana Warszawa pozwoli ocenić wysięk w stawie, przerost błony maziowej i jej ukrwienie, różnicowanie wysięku od łuszczki zapalnej w obrębie stawu, kaletek i pochewek ścięgna, a także ewentualne rozpoznanie pęknięć ścięgna.

Usg kolana stanowi niezbędny element diagnostyczny na drodze do przywrócenia pełnej sprawności w przypadku każdego człowieka. Powinno stanowić pierwszy element na drodze do rozpoznania problemu i w następstwie do jego wyleczenia.

Usg Warszawa prywatnie

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image
  image

  USG kolana – przebieg badania

  USG kolana to najpopularniejsza forma badania w przypadku problemów dotyczących ścięgien, mięśni i więzadeł. Pacjenci często nie wiedzą, z czym wiąże się to badanie, w związku z czym obawiają się jego przebiegu, bolesności i innych problemów. Wszystkie lęki znikają w momencie pojawienia w się w gabinecie. W pierwszej kolejności pacjent podaje swoje dane osobowe lekarzowi i opowiada o przebiegu choroby lub dolegliwościach, na które się uskarża.

  Po zebraniu podstawowych informacji lekarz prosi pacjenta o położenie się na leżance i odsłonięcie kolana. Następnie zabezpiecza odzież badanego ligniną w celu uniknięcia zabrudzenia żelem. Po wykonaniu wszystkich tych czynności lekarz przystępuje do wykonania badania. USG Stawu kolanowego pozwala zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • stan ścięgien
  • stan aparatu więzadłowego (więzadło poboczne piszczelowe i więzadło poboczne strzałkowe)
  • pęknięcia łąkotek
  • ilość płynu w stawie
  • obecności błony maziowej

  W trakcie trwania badania lekarz nawiązuje dialog z pacjentem, odpowiadając na jego pytania i rozjaśniając wszelkie wątpliwości. Po zakończeniu badania, pacjent otrzymuje ligninę, która służy do usunięcia pozostałości żelu. Następnie lekarz opisuje wynik badania, wskazując na elementy mogące sugerować ewentualne problemy. W tym momencie wyznacza termin wizyty, określając czy powinna mieć ona charakter pilny.

  Informuje jednocześnie pacjenta o ewentualnych wskazaniach do kontrolnego badania USG. Po zakończonej wizycie każdy pacjent otrzymuje wynik badania i zdjęcia, nawet jeśli wynik jest prawidłowy. Posiadanie pełnej dokumentacji medycznej wraz ze zdjęciami znacznie ułatwia działanie i diagnostykę przy następnej wizycie czy występowaniu ewentualnych, innych problemów w obrębie tego ciała.

  image image
  image

  Opinie naszych pacjentów

  Każda opinia jest dla nas niezwykle ważna. Z uwagą czytamy komentarze naszych pacjentów, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Opinie zadowolonych klientów dają nam ogromną satysfakcję i jeszcze bardziej nakręcają do pracy.

  Ikona cytatu

  Super firma, ostatnio z racji zamknięcia dostępu do lekarzy na NFZ , chodzę po lekarzach prywatnie. Robiłam tu usg doppler z wizytą u chirurga naczyniowego Dr Alicji Siwko. Super cena jak za konsultację razem z usg na jednej wizycie i to zrobione przez specjalistę. Mamę swoja zapisałam na usg piersi i też mówiła ,że super Pani doktor. Polecam

  Gabryśka

  Ikona cytatu

  Bardzo fachowy i pomocny personel. Opis szczegółowy , cena adekwatna do jakości usługi. Bez kolejek, bez czekania. Robiłam usg brzucha i byłam bardzo zadowolona.

  Eliza

  Ikona cytatu

  Super szczegółowy opis badania. Wykonywałem usg łokcia u Dr Meszaros , bardzo dobra Pani Radiolog.

  Wiktor

  Ikona cytatu

  Super profesjonaliści, nie wiem jak to możliwe ale 300m dalej konsultacja ortopedyczna 250zł plus Usg 250zł razem 500zł. A tutaj jeśli się robi wszystko na jednej wizycie 330zł. I to jest według mnie najlepsza cena w stosunku do jakości w Warszawie. Jestem trenerem personalnym widuje opisy usg ortopedycznego swoich pacjentów i widać gołym okiem ,że tu badanie wykonuje ortopeda który ma pojęcie, opis szczegółowy cała kartka a4. Polecam Doktora Branczewskiego super fachowiec.

  Jarek trener

  Ikona cytatu

  Super specjaliści. Po raz pierwszy odwiedziłem ich 3 lata temu na Twardowskiej na usg kolana, byłem zachwycony podejściem do klienta i jakością badania. Natomiast lokal pozostawiał wiele do życzenia, teraz moje dziecko potrzebowało usg stawu skokowego zadzwoniłem a tu nowa siedziba na Zoliborzu, pojechalismy, ta sama cena, ta sama jakość a klinika poprostu super, lokalizacja bomba , widac ,że prowadzi to wszystko ktoś z pasją i gdyby robili słabe badania to nie rozwineliby się tak . Polecam każdemu Wojtek Parzyk

  Wojtek

  Ikona cytatu

  Jedno z nielicznych miejsc w którym można umówić się na badanie już tego samego dnia. Samo badanie usg dokładne, drobiazgowe kilka zdjęć plus szczegółowy opis oraz fachowe podejście dr Branczewskiego do pacjenta. Po samym badaniu dodatkowo krótka rozmowa na temat schorzenia i zalecenia. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona 🙂 polecam

  Ania

  Ikona cytatu

  Byłam u pani doktor Alicji Siwko tydzień temu i jestem zachwycona. Pięknie dziękuję za życzliwe podejście do pacjenta (mam 75 lat), za wytłumaczenie wszystkiego i cierpliwość. Polecam!

  Bogna

  image

  USG kolana – przebieg badania

  Najczęstsze przyczyny problemów z kolanami

  Bardzo prawdopodobne jest, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu musiał mierzyć się z bólem, dyskomfortem lub urazem kolana. Biorąc pod uwagę, że staw kolanowy jest drugim najbardziej obciążanym stawem w ciele człowieka ten fakt nie dziwi. Schorzenia w obrębie kolana dzielimy na urazy i przewlekłe problemy np. reumatoidalne. Niezależnie od przyczyny nie powinniśmy bagatelizować występowania bólu.

  Wizyta u lekarza i wykonanie Usg stawu kolanowego powinno stanowić pierwszy element procesu leczenia, zarówno jeśli chodzi o problem ze zgięciem stawu kolanowego, zbieraniem się płynu w stawie czy występowaniu bólu w okolicach rzepki.

  USG kolana Warszawa wykonujemy w przypadku:

  • silnych bóli kolana
  • uczucia gorącego stawu
  • opuchlizny
  • występowania sinej lub drętwej nogi
  • zniekształcenia nogi lub stawu
  • blokady kolana i niemożności wykonania jakichkolwiek ruchów
  image image
  image

  Prewencja urazów

  Przed urazami kolan możemy zabezpieczyć się dbając o mięśnie, które są głównym stabilizatorami stawu. Mowa tutaj o mięśniach czworogłowych uda, dwugłowych uda i trójgłowych łydki. Regularne wzmacnianie poprzez trening siłowy pozwala odciążyć staw. Silne mięśnie zabezpieczą przed skręceniem lub przeprostem kolana. Duże znaczenie w kontekście zabezpieczania przed urazami ma także rozciąganie mięśni – głównie wspomnianych wyżej stabilizatorów. Możliwość pracy w pełnym zakresie i wysoka wydolność tkanek sprawią, że główne obciążenie będzie spoczywać na mięśniach, a nie na stawie.

  Istotną kwestią w kontekście prewencji urazowej jest także mobilność w stawie biodrowym i stawie skokowym. Pełna rotacja połączona z ruchomością pozwolą ciału skompensować niewygodne pozycje, zabezpieczając tym samym staw przed skręceniem.

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie