USG dziecięce Warszawa

Drodzy rodzice! Zastanawialiście się kiedyś czy dziecięce zdrowie wymaga precyzyjniejszych kontroli niż standardowe wizyty u pediatry? Czy wiecie, że badania USG są rekomendowane nie tylko dorosłym, ale również dzieciom? Czy macie świadomośc, że ich wyniki, dzięki obrazowemu charakterowi, często dostarczają dodatkowych, niezwykle istotnych informacji wykorzystywanych następnie podczas diagnostyki?

Drodzy rodzice! Zastanawialiście się kiedyś czy dziecięce zdrowie wymaga precyzyjniejszych kontroli niż standardowe wizyty u pediatry? Czy wiecie, że badania USG są rekomendowane nie tylko dorosłym, ale również dzieciom? Czy macie świadomośc, że ich wyniki, dzięki obrazowemu charakterowi, często dostarczają dodatkowych, niezwykle istotnych informacji wykorzystywanych następnie podczas diagnostyki?

Zobacz cennik
usg ortopedyczne u dzieci Warszawa

Czym jest USG dziecięce?

USG dziecięce to badanie przeprowadzane przy wykorzystaniu ultrasonografu w celu wykrycia przyczyn towarzyszącego dziecku bólu. Jest ono w pełni bezinwazyjne i bezbolesne, co sprawia, że może stanowić dla dziecka, szczególnie pierwszy raz mającego z nim kontakt, niemałą przygodę. Naturalnie USG dziecięce jest również badaniem w 100% bezpiecznym – nie prowadzi do żadnych uszczerbków na zdrowiu ani nie wywołuje skutków ubocznych, co potwierdza nasza wieloletnia praktyka. USG dla dzieci przeprowadzane jest przy pomocy ultradźwięków wysyłanych do badanej części ciała – odbijające się od organów i kości fale dźwiękowe wracają do skanera pozwalając odtworzyć jej obraz na ekranie. W ten sposób, w trakcie badania USG dzieci, pozyskuje się obraz wykorzystywany w dalszej diagnostyce.

Jak wykonywane jest USG dla dzieci prywatnie?

Wykonywane prywatnie badanie USG dla dzieci różni się przede wszystkim szybszym terminem jego realizacji a także możliwością dokładnego omówienia jego wyników jeszcze tego samego dnia ze specjalistami obecnymi w przychodni. Do wykonania USG dla dzieci wykorzystujemy ultrasonograf, którego głowica musi zostać pokryta żelem przewodzącym ultradźwięki i zapewniającym dokładne przyleganie do ciała pacjenta – to właściwie jedyny element, który może budzić początkowo niewielki dyskomfort u najmłodszych pacjentów.

W naszym gabinecie USG dla dzieci prywatnie wykonane może zostać z dnia na dzień a za jego przeprowadzenie odpowiedzialna jest wykształcona i posiadająca wieloletnie doświadczenie kadra medyczna. Najwyższe standardy świadczonych przez nas usług sprawiają, że nawet najmłodsi pacjenci nie boją się wizyt w naszym gabinecie i w razie zajścia takiej konieczności chętnie do nas powracają – dbamy bowiem nie tylko o ich zdrowie, ale również dobre samopoczucie podczas wykonywania badań.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie - skontaktuj się już teraz!
image
image

Jakie są wskazania do USG dla dzieci?

USG dla dzieci nie jest jeszcze niestety często praktykowanym badaniem – rodzice i lekarze decydują się na skierowanie na nie dziecka dopiero w momencie, gdy odczuwa ono bardzo silne dolegliwości bólowe lub zauważalne są zmiany w postaci opuchlizny, powiększenia czy też poszerzenia się wybranej części ciała. Wśród wskazań do USG dla dzieci znajdują się również problemy takie jak nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Warto zdecydować się na to badanie kontrolnie także w momencie, kiedy dziecko zakończyło rekonwalescencję po poważnym zabiegu lub urazie. Wśród przeprowadzanych przez nas badań USG dla dzieci znajdują się:

 • USG ortopedyczne, czyli badanie stawów: kolanowych, łokciowych, skokowych, biodrowych i układu kostno-szkieletowego (u dzieci powyżej 3go roku życia),
 • USG jamy brzusznej i żołądka wykonywane przy silnych dolegliwościach tych organów,
 • USG dróg moczowych przeprowadzane kiedy dziecko odczuwa dyskomfort lub ból podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych a także cierpi na problemy związane z nietrzymaniem moczu,
 • USG naczyniowe, które warto wykonać kiedy pojawiają się jakiekolwiek podejrzenia wad serca i nieprawidłowości pracy układu krwionośnego.

Badanie USG dziecięce pozwala na dogłębną diagnostykę stanów zapalnych, zmian chorobowych a także przyczyn dolegliwości bólowych. Badania ultrasonografem nie są czasochłonne, dlatego warto rozważyć skorzystanie z możliwości zapisania pociechy na USG dla dzieci prywatnie w celu weryfikacji stanu jej zdrowia.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!
image

Jesteś zainteresowany badaniem USG? Zostaw numer telefonu do siebie, a oddzwonimy i mówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie. Zaufaj najlepszym specjalistom, pracującym na nowoczesnym sprzęcie klasy PREMIUM. Przychodząc do nas na badanie masz pewność precyzyjnej diagnozy.


  image
  usg brzucha u dzieci prywatnie

  Jak przygotować się do badania USG dzieci?

  Badania USG dzieci przeprowadzane są w celu diagnostyki najróżniejszych schorzeń i dolegliwości. Z tego powodu nie istnieje dokładny przepis na to, jak przygotować się do USG dzieci. Specyfika każdego rodzaju wymagać może innego przygotowania, dlatego najlepiej, umawiając się na wizytę, przedstawić towarzyszące dziecku dolegliwości i objawy, dzięki czemu wyznaczając termin badania nasi konsultanci poinformują Cię w jaki sposób należy przygotować dziecko do USG.

  Niezależnie jednak od rodzaju USG dzieci, które będzie wykonywane, najważniejszym krokiem jest skompletowanie posiadanej dokumentacji medycznej. Przedstawić ją będzie można lekarzowi podczas omawiania wyników, dlatego nie zapomnij jej w dniu badania ze sobą zabrać.

  usg brzucha u dzieci prywatnie usg stopy u dziecka
  usg ortopedyczne u dzieci Warszawa

  USG dziecięce Warszawa – Rydygiera 19 to adres, którego szukasz!

  W mieście Warszawa USG dziecięce przeprowadzane jest w naszym gabinecie znajdującym się przy ul. Rydygiera 19. W naszym centrum zdrowia za przeprowadzanie badań odpowiedzialne są osoby z wykształceniem medycznym posiadające wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu standardowych badań kontrolnych.

  W zależności od rodzaju USG dla dzieci, które będzie wykonywane, istnieje możliwość umówienia się na ten sam dzień ze specjalistą, który omówi z Tobą wyniki badania oraz wskaże ewentualnie dalszy kierunek diagnostyki albo ustali plan leczenia w przypadku, gdy zajdzie taka konieczność. Mając na uwadze fakt, że wykonywane przez nas w mieście Warszawa USG dziecięce jest badaniem bezbolesnym i niezbyt czasochłonnym zdecydowanie warto umówić się do nas nawet bez wyraźnego powodu – wiele chorób działa z opóźnionym zapłonem, dlatego badania kontrolne umożliwiają właściwą reakcję jeszcze zanim będzie za późno.

  Nasza placówka mieści się przy ul. Rydygiera 19 w Warszawie a na konsultację lub badanie u nas możesz umówić się w dowolny sposób – poprzez formularz kontaktowy na stronie, system zapisów online a także telefonicznie (w godzinach naszej pracy). Zadbaj razem z nami o zdrowie swojej pociechy!

  Ikona telefonu Zadzwoń Ikona Zapisz się online
  USG Warszawa logotyp

  Wszelkie prawa zastrzeżone - Gabinet Usg prywatnie