Dr Marek Smarzyk

Badanie USG wykonuje  Ortopeda  Dr Marek Smarzyk, doskonale znany przede wszystkim z leczenia w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej, gdzie pracuje od 15 lat. To specjalista z ogromnym doświadczeniem, który ma na koncie tysiące zdiagnozowanych pacjentów. W Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej przechodzą badania wszyscy polscy sportowcy na czele ze wszystkimi reprezentacjami i to Dr Smarzyk jest jednym z wielu Lekarzy których muszą odwiedzić przyjeżdżając na coroczne badania.

Badanie ultrasonograficzne wykonywane jest za pomocą najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego – aparatem USG Philips HD 11xe. Dzięki temu można w ciągu kilku chwil zauważyć zmiany w obrębie stawów, mięśni i ścięgien. Niewątpliwym atutem przy badaniu USG jest archiwizacja danych pacjentów. Ponieważ każde badanie jest nagrywane do pliku, można je wielokrotnie odtwarzać, co przydaje się zwłaszcza przy dłuższym leczeniu pacjenta i jego rehabilitacji.

Uciążliwe dolegliwości związane z nieprawidłowościami funkcjonowania układu ruchowego i ból z tym związany mogą wyłączyć każdego z życia zawodowego i rodzinnego. W takich sytuacjach po pomoc należy się zwrócić do specjalistów. Gwarantujemy naszym pacjentom fachową diagnozę i pomoc w leczeniu urazów układu kostno-stawowego. Jesteśmy przekonani o tym, że możemy Państwu pomóc, dlatego zapraszamy do naszej placówki na badanie usg narządu ruchu.

marek smarzyk

Nie czekaj, skontaktuj się już teraz!

Ortopeda, który rozumie potrzeby pacjentów

Kluczowym aspektem skuteczności badania jest jego wykonawca, czyli lekarz. W naszej klinice, głównym ortopedą jest dr. Marek Smarzyk, wieloletni specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii. W swojej trzydziestoletniej pracy współpracował między innymi z drużynami sportowymi, takimi jak CWKS „Legia” Warszawa, „Widzew” Łódź i KS „Polonia Warszawa”. Ponadto doktor Marek Smarzyk był głównym lekarzem kadry narodowej w Polskim Związku Pięcioboju Nowoczesnego, Polskim Związku Piłki Nożnej i Polskim Związku Koszykówki. Wieloletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami pozwoliło mu lepiej zrozumieć potrzeby pacjentów i wzbogacić swój warsztat, efektem, którego jest niemal bezbłędna diagnostyka wszelkich problemów związanych z układem ruchu.

PHILIPS HD11XL
PHILIPS HD11XL

Publikacje

Doktor jest ponadto autorem i współautorem 6 publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu badań USG narządu ruchu. Nienaganna etyka pracy, doświadczenie i wiedza pozwalają na skrupulatną ocenę wszystkich elementów układu ruchu, czyli mięśni, ścięgien i więzadeł.

Popularność badania ultrasonograficznego rośnie z każdym rokiem. To sprawdzona metoda diagnostyczna, która obecna jest w medycynie już od początku lat 70. Ubiegłego wieku. USG jest dzisiaj uznawane za najlepsze narzędzie do diagnostyki problemów związanych z tkankami miękkimi. Pozwala zobrazować stan mięśni, ścięgien i więzadeł, a także przedstawić sytuację w układzie moczowym czy jamie brzusznej. Ultrasonografia wykorzystuje fale ultradźwiękowe o częstotliwości ok. 2-50 MHz. Odbite, lub pochłonięte fale są na monitorze odpowiednio szare lub czarne. Umożliwia to ocenę wewnętrzną narządu. Na monitorze wyświetlany jest obraz danego narządu, który można zatrzymać, aby zmierzyć wymiary danego narządu i wydrukować zatrzymany obraz.

Sprawdzona diagnostyka układu ruchu

Badanie ultrasonograficzny to nieoceniony element w przypadku diagnostyki problemów związanych ze strukturami powierzchniowymi, takimi jak więzadła, ścięgna czy mięśnie. Pozwala zobrazować i ocenić stan więzadeł w stawie skokowym, stany po urazach skrętnych stawu skokowego, urazach skrętnych kolana i wszelkich naciągnięciach i naderwaniach mięśni min. dwugłowych uda i trójgłowych łydki.  W przypadku elementów takich jak łąkotki, USG pozwala zobrazować wyłącznie jej części i w zależności od umiejętności lekarza przeprowadzającego badanie, można określić rodzaj uszkodzeń. Właśnie dlatego warto wybrać specjalistę z wieloletnim doświadczeniem, takiego jak doktor Marek Smarzyk Warszawa. Lekarz, który w swojej pracy zawodowej przebadał kilka tysięcy pacjentów jest w stanie skrupulatnie ocenić stan struktur miękkich i postawić trafną diagnozę już przy pierwszym badaniu. Dla pacjenta oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy. Skuteczna diagnoza pozwoli częściowo zastąpić badanie rezonansem magnetycznym, na które trzeba najczęściej czekać kilka miesięcy, lub zapłacić kilkaset złotych.

Staw barkowy - barku

Najwyższa jakość

Doktor specjalizuje się w radiologii i diagnostyce obrazowej. Jest specjalistą w tej dziedzinie, dzięki czemu pacjenci chętnie odwiedzają jego gabinet. Mają świadomość, że prawidłowo postawiona diagnoza pozwoli im szybciej podjąć leczenie i rehabilitacje i w efekcie uśmierzyć ból. Szybka reakcja pourazowa połączona z odpowiednią diagnostyką daje niemal 100% szans na wyleczenie każdego schorzenia. Wysoka skuteczność badanie ultrasonograficznego sprawia, że polecana jest ona wszystkim pacjentom odczuwającym bóle mięśni, stawów i ścięgien, lub cierpiących na przewlekłe stany zapalne.

Witam. Robiłam już kilka razy ortopedyczne usg w Warszawie ponieważ uprawiam sport zawodowo i jeszcze nikt nie poświęcił mi tyle czasu jak robiłam usg kolana prywatnie w Warszawie co Pan doktor. 40 minut szukania pęknięcia łąkotki ale znalazł ta szczelinę i wysłał mnie na dalsze konsultacje do ortopedy i już mam termin operacji. Dziękuję doktorze za poświęcony czas.
 
Kaja 30 sierpnia 2016
Witam. Przedłużające się problemy z kolanem skłoniły mnie do wykonania badania USG. Wybór padł na BodyMove... i nie żałuje! 40 minut wnikliwego badania, w płaszczyźnie statycznej i dynamicznej, pozwoliło określić problem z łąkotką. Dostałem stronicowy opis mojego problemu, dzięki czemu mogę wreszcie udać się na artroskopię. Widać doświadczenie u ortopedy. Jestem zadowolony, polecam.
 
~ Jakub 1 sierpnia 2016
Super lekarz, chodziłam od ortopedy do ortopedy i nic nie widzieli w moim barku, byłam w Enelmedzie na usg i w Damiana i tez niby wszystko ok, a Dr Smarzyk siedział ze 30 minut aż znalazł zwapnienie w moim barku które naciskało gdzieś na jakąś tkankę i powodowało ból przy unoszeniu reki. Jeszcze raz dziękuje doktorze za trafną diagnozę.
 
~ Renata 17 września 2015

USG Warszawa

ul. Twardowska 3 01-810 Warszawa (Bielany) Telefon: (22) 300 1500 E-mail: adres@email.com