marek smarzyk

Dr Marek Smarzyk

Badanie USG wykonuje  Ortopeda  Dr Marek Smarzyk, doskonale znany przede wszystkim z leczenia w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej, gdzie pracuje od 15 lat. To specjalista z ogromnym doświadczeniem, który ma na koncie tysiące zdiagnozowanych pacjentów. W Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej przechodzą badania wszyscy polscy sportowcy na czele ze wszystkimi reprezentacjami i to Dr Smarzyk jest jednym z wielu Lekarzy których muszą odwiedzić przyjeżdżając na coroczne badania.

Badanie ultrasonograficzne wykonywane jest za pomocą najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego – aparatem USG Philips HD 11xe. Dzięki temu można w ciągu kilku chwil zauważyć zmiany w obrębie stawów, mięśni i ścięgien. Niewątpliwym atutem przy badaniu USG jest archiwizacja danych pacjentów. Ponieważ każde badanie jest nagrywane do pliku, można je wielokrotnie odtwarzać, co przydaje się zwłaszcza przy dłuższym leczeniu pacjenta i jego rehabilitacji.

Uciążliwe dolegliwości związane z nieprawidłowościami funkcjonowania układu ruchowego i ból z tym związany mogą wyłączyć każdego z życia zawodowego i rodzinnego. W takich sytuacjach po pomoc należy się zwrócić do specjalistów. Gwarantujemy naszym pacjentom fachową diagnozę i pomoc w leczeniu urazów układu kostno-stawowego. Jesteśmy przekonani o tym, że możemy Państwu pomóc, dlatego zapraszamy do naszej placówki na badanie usg narządu ruchu.

Nasi specjaliści czekają na Ciebie  - skontaktuj się już teraz!

Ortopeda, który rozumie potrzeby pacjentów

Kluczowym aspektem skuteczności badania jest jego wykonawca, czyli lekarz. W naszej klinice, głównym ortopedą jest dr. Marek Smarzyk, wieloletni specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii. W swojej trzydziestoletniej pracy współpracował między innymi z drużynami sportowymi, takimi jak CWKS „Legia” Warszawa, „Widzew” Łódź i KS „Polonia Warszawa”. Ponadto doktor Marek Smarzyk był głównym lekarzem kadry narodowej w Polskim Związku Pięcioboju Nowoczesnego, Polskim Związku Piłki Nożnej i Polskim Związku Koszykówki. Wieloletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami pozwoliło mu lepiej zrozumieć potrzeby pacjentów i wzbogacić swój warsztat, efektem, którego jest niemal bezbłędna diagnostyka wszelkich problemów związanych z układem ruchu.

PHILIPS HD11XL
PHILIPS HD11XL

Publikacje

Doktor jest ponadto autorem i współautorem 6 publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu badań USG narządu ruchu. Nienaganna etyka pracy, doświadczenie i wiedza pozwalają na skrupulatną ocenę wszystkich elementów układu ruchu, czyli mięśni, ścięgien i więzadeł.

Popularność badania ultrasonograficznego rośnie z każdym rokiem. To sprawdzona metoda diagnostyczna, która obecna jest w medycynie już od początku lat 70. Ubiegłego wieku. USG jest dzisiaj uznawane za najlepsze narzędzie do diagnostyki problemów związanych z tkankami miękkimi. Pozwala zobrazować stan mięśni, ścięgien i więzadeł, a także przedstawić sytuację w układzie moczowym czy jamie brzusznej. Ultrasonografia wykorzystuje fale ultradźwiękowe o częstotliwości ok. 2-50 MHz. Odbite, lub pochłonięte fale są na monitorze odpowiednio szare lub czarne. Umożliwia to ocenę wewnętrzną narządu. Na monitorze wyświetlany jest obraz danego narządu, który można zatrzymać, aby zmierzyć wymiary danego narządu i wydrukować zatrzymany obraz.

Sprawdzona diagnostyka układu ruchu

Badanie ultrasonograficzny to nieoceniony element w przypadku diagnostyki problemów związanych ze strukturami powierzchniowymi, takimi jak więzadła, ścięgna czy mięśnie. Pozwala zobrazować i ocenić stan więzadeł w stawie skokowym, stany po urazach skrętnych stawu skokowego, urazach skrętnych kolana i wszelkich naciągnięciach i naderwaniach mięśni min. dwugłowych uda i trójgłowych łydki.  W przypadku elementów takich jak łąkotki, USG pozwala zobrazować wyłącznie jej części i w zależności od umiejętności lekarza przeprowadzającego badanie, można określić rodzaj uszkodzeń. Właśnie dlatego warto wybrać specjalistę z wieloletnim doświadczeniem, takiego jak doktor Marek Smarzyk Warszawa. Lekarz, który w swojej pracy zawodowej przebadał kilka tysięcy pacjentów jest w stanie skrupulatnie ocenić stan struktur miękkich i postawić trafną diagnozę już przy pierwszym badaniu. Dla pacjenta oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy. Skuteczna diagnoza pozwoli częściowo zastąpić badanie rezonansem magnetycznym, na które trzeba najczęściej czekać kilka miesięcy, lub zapłacić kilkaset złotych.

Najwyższa jakość

Doktor specjalizuje się w radiologii i diagnostyce obrazowej. Jest specjalistą w tej dziedzinie, dzięki czemu pacjenci chętnie odwiedzają jego gabinet. Mają świadomość, że prawidłowo postawiona diagnoza pozwoli im szybciej podjąć leczenie i rehabilitacje i w efekcie uśmierzyć ból. Szybka reakcja pourazowa połączona z odpowiednią diagnostyką daje niemal 100% szans na wyleczenie każdego schorzenia. Wysoka skuteczność badanie ultrasonograficznego sprawia, że polecana jest ona wszystkim pacjentom odczuwającym bóle mięśni, stawów i ścięgien, lub cierpiących na przewlekłe stany zapalne.

Witam. Robiłam już kilka razy ortopedyczne usg w Warszawie ponieważ uprawiam sport zawodowo i jeszcze nikt nie poświęcił mi tyle czasu jak robiłam usg kolana prywatnie w Warszawie co Pan doktor. 40 minut szukania pęknięcia łąkotki ale znalazł ta szczelinę i wysłał mnie na dalsze konsultacje do ortopedy i już mam termin operacji. Dziękuję doktorze za poświęcony czas.

~ Kaja, 30 sierpnia 2016

Witam. Przedłużające się problemy z kolanem skłoniły mnie do wykonania badania USG. Wybór padł na BodyMove... i nie żałuje! 40 minut wnikliwego badania, w płaszczyźnie statycznej i dynamicznej, pozwoliło określić problem z łąkotką. Dostałem stronicowy opis mojego problemu, dzięki czemu mogę wreszcie udać się na artroskopię. Widać doświadczenie u ortopedy. Jestem zadowolony, polecam.

~ Jakub, 1 sierpnia 2016

Super lekarz, chodziłam od ortopedy do ortopedy i nic nie widzieli w moim barku, byłam w Enelmedzie na usg i w Damiana i tez niby wszystko ok, a Dr Smarzyk siedział ze 30 minut aż znalazł zwapnienie w moim barku które naciskało gdzieś na jakąś tkankę i powodowało ból przy unoszeniu reki. Jeszcze raz dziękuje doktorze za trafną diagnozę.

~ Renata, 17 września 2015

USG Warszawa

ul. Twardowska 3 01-810 Warszawa (Bielany) Telefon: (22) 300 1500 E-mail: adres@email.com